• +420 608 330 123 (zákaznícka podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potlač a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.sk

Vážený zákazníci, internetový obchod DobrýTextil.sk zostáva stále v prevádzke. Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia a usilovne pracujeme na skorom doručení objednávok. Prepravné spoločnosti aktuálne doručujú s drobným oneskorením a obmedzujú výber dobierky v hotovosti, preto doporučujeme voliť radšej platbu kartou alebo prevodom. Všetkým našim zákazníkom ponúkame vrátenie tovaru do 30 dní od skončenia núdzového stavu. Nemusíte chodiť medzi ľudí a tovar nám môžete vrátiť až bude opäť čistý vzduch. Držte sa!

Kategória


Cena dopravy

Cena dopravy

Koronavirus Covid-19 - Ochrana pred vírusovým ochorením.

Vírusové ochorenia dokážu poriadne znepríjemniť život. Keď sa nakazíte chrípkou, cítite sa slabý, prakticky nepoužiteľný pre bežný život a musíte to pekne vyležať. V dobe chrípkových epidémií sa musí zvlášť zdravotnícky personál čo najlepšie chrániť pred nakazením. Tým, že ochráni seba, zabraňuje aj ďalšiemu šíreniu choroby.

Čo je vírus všeobecne

Vírus je veľmi malý nebunkový organizmus, ktorý balancuje na hranici medzi živou a neživou hmotou. Dokáže sa rozmnožovať iba vo vnútri hostiteľskej bunky. Obsahuje bielkovinu (obal) a genetickú informáciu v podobe DNA nebo RNA. Vírusy sú tak malé, že sa dajú pozorovať iba elektrónovým mikroskopom a ich výskyt sa najčastejšie odhaluje prítomnosťou protilátok v tele nakazeného

Čo je to Koronavírus (Coronavirus)

Je to čeľaď vírusov, do ktorej spadajú 4 rôzne podčeľade spôsobujúce ochorenie zvierat aj ľudí. Spravidla sa jedná o bežné druhy nachladnutia, ale už sa objavili aj závažnejšie ochorenia spôsobené týmito vírusmi. Napríklad v roku 2002 to bol SARS a o desať rokov neskôr v roku 2012 sa objavil MERS.

Covid-19

Zatiaľ najnovší prípad závažnejšieho priebehu choroby spôsobuje od konca roku 2019 nový typ vírusu Covid-19, ktorý sa objavil na rybom trhu v čínskom meste Wu-Chan a jeho okolí, na ktoré bola uvalená karanténa. Vírus je prenosný aj z človeka na človeka.

Je nutné podliehať panike?

Nie. Ale je nutné dodržiavanie základnej hygieny a dodržiavanie vydaných pokynov.

Aké sú príznaky nákazou Covid-19?

Prakticky rovnaké ako u klasickej chrípky - zvýšená teplota, kašeľ, zhoršené dýchanie a celková únava. Väčšie problémy majú ľudia so zníženou imunitou (starí a chronicky chorí). U týchto pacientov môže viesť k infekcii a zápalu pľúc, zlyhaniu ľadvin alebo dokonca k smrti.

Ako sa pred vírusovou infekciou ochrániť?

Pokyny pre zdravotnícky personál, ktorý môže priamo prísť do kontaktu s vírusom. Títo pracovníci musia chrániť svoje oči a to uzavrenými okuliarmi alebo celotvárovými štítmi a maskami, ďalej potom používajú rukavice, vodeodolné odevy a respirátory. Tie musia spĺňať minimálne triedu FFP3 (popr. musia podliehať USA štandardu N95).

Ochrana celého tela pro zdravotníkov

Aby odevy zabránili prenosu infekcie na zdravého človeka, musia splňovať normu EN 14126. Jedná sa napríklad o Jednorazový ochranný overal Tyvek® Classic Xpert.

Ochranné rukavice

Ako ochrana pred vírusmi slúžia špeciálne gumové rukavice. Tie musia splňovať normu EN 341-2:2015 a zároveň vyhovieť tiež testu ISO 16604:2004 (metóda B). Napríklad nitrilové rukavice ANSELL SOL-VEX 37-676.

Prečítajte si, ako správně vybrať pracovné rukavice. Máme pracovné rukavice pre každý obor.

Respirátory

Je rozdiel medzi rúškou a respirátorom?

Bežné rúšky

Klasickým mýtom je, že obyčajná rúška vás ochráni pred nákazou.

Obyčajné rúšky nemôžu zabrániť nakazeniu zdravého človeka chorým jedincom. Môžu pomôcť iba naopak, keď ich nosí chorý a znižuje tým pravdepodobnosť nákazy druhých. Zabraňujú teda iba prieniku z vnútra von a je nutné ich často meniť. Ak ste chorý a nechcete nakaziť ostatných, môžete si tedy kúpiť aj tieto obyčajné jednorazové rúšky.

Respirátor - jediný prostriedok, ktorý vás spoľahlivo ochráni

Naopak faktom je, že respirátory zabraňujú nákaze zvonku. Respirátory ale vždy vyberajte podľa filtračnej triedy. Spoľahlivo fungujú tie s označením FFP3, čiastočne potom aj FFP2. Napríklad Respirátor 3M AURA 9332+. Jedná sa ale vždy o respirátory na jedno použitie (tzn. maximálne jedna pracovná smena). Po tomto použití je potreba s nimi zaobchádzať ako s biologickým odpadom a neskladovať ich na ďalšie použitie, ale neodkladne zlikvidovať. Vždy tiež dbajte na správne nasadenie a tesnenie respirátora. Muži by mali byť oholení, pretože fúzy (a to aj krátke) výrazne znižujú utesnenie a tým výrazne znižujú schopnosť ochrany.Overené našimi zákazníkmi

90% zákazníkov odporúča náš obchod.

→ Pozrieť hodnoteniena Heureka.sk
Ako sú recenzie zhromažďované?

vkusné a dobe strihovo riešené a bavlnené tričká, pohodlné .

Overený zákazník, 07 .04. 2020
*****

Kvalitní zboží, slušné ceny, rychlost dodání. Za mě spokojenost - už třetí nákup.

Overený zákazník, 06 .04. 2020
*****

kvalitny tovar, rychle dorucenie

Overený zákazník, 03 .04. 2020
*****