• +420 608 330 123 (zákaznícka podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potlač a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.sk

Kategória


Cena dopravy

Cena dopravy

výmena a vrátenie tovaru

Potlač a výšivka

Koľko ma bude potlač stáť
Potlač reklamného textilu
Katalógy našich dodávateľov
Potlač tričiek
Metódy potlače textilu
Potlač na uterák alebo osušku
Vyšívanie na textil
Ako sa starať o textil s potlačou

 

Koľko ma bude potlač stáť a aké potrebujeme od vás informácie

Vzhľadom na to, že každé logo je originál, líši sa veľkosťou, farebnosťou a vaše požiadavky sú tiež rôzne, nie je možné uvádzať ceny. Našim cieľom je ponúknuť vám vždy najvhodnejšiu technológiu podľa vašich požiadaviek.

Radi vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Stačí, keď nám pošlete tieto informácie na zaslanie konečnej ceny potlače:

  • Motiv (logo, obrázok, nápis) - pokiaľ možno vždy zašlite tú najlepšiu kvalitu, ktorú máte. Ideálne vo vektoroch (PDF, CDR, AI). Ak nemáte motív vo vektoroch, zašlite to čo máte a my sa vám na to pozrieme.
  • Vybrali ste si textil? Napíšte nám, na aký textil by ste chceli motív natlačiť. Na DobryTextil.cz ponúkame široký výber reklamného textilu, pracovných odevov i športového oblečenia, z ktorého si môžete vybrať.
  • Umiestnenie a veľkosť - kam chcete motív natlačiť a v akej veľkosti.
  • Počet kusov - dôležitá informácia, ktorá ovplyvňuje cenu potlače.
  • Termín realizácie - súri vás potlač? Napíšte nám, dokedy potrebujete mať zákazku hotovú.

Viac informácií Vám poskytne Katarína Kozáková, +420 739 054 455, potlac@dobrytextil.sk.

 

Potlač reklamného textilu

Ponúkame komplexné služby v oblasti dodávky a potlače reklamného textilu a pracovných odevov. Práve s potlačou textilu máme niekoľkoročné skúsenosti podložené stovkami už zrealizovaných zákaziek pre veľké firmy i koncových zákazníkov.

Vzhľadom na to, že textil nemusíme objednávať a držíme veľké množstvo na sklade, môžeme ponúknuť výhodné ceny, rýchle dodanie a široký výber zo skladového sortimentu. Podľa dohody, rozsahu a zložitosti sme schopní vašu zákazku vybaviť do 2 až 15 dní.

Vyberáme pre vás vždy tú najvýhodnejšiu technológiu. Na potlač reklamného textilu i pracovných odevov používame tieto technológie: sieťotlač, sieťotlač 3D, transfer, transferový flock, flex, flock, digitálnu potlač, digitálnu transferovú potlač, reflexnú potlač. Ak vás zaujíma, ako konkrétne sa danými technikami tlačí, aké sú ich výhody a nevýhody, pokračujte v čítaní.

Máte špeciálne želanie a nenašli ste požadovaný textil na našom eshope? Nižšie nájdete katalógy našich dodávateľov na stiahnutie, v ktorých nájdete ďalší zaujímavý textil na potlač.

Katalógy našich dodávateľov

James & Nicholson - textil všetkého druhu
Ardon - pracovné odevy a obuv
Myrtle Beach - šiltovky a čapice
Adler - reklamný textil
Alex Fox - reklamný textil
Canis safety - pracovní oděvy, obuv a volnočasové oblečení

Potlač tričiek

Ponúkame potlač tričiek tiež pre jednotlivcov, školy, škôlky, tábory aj na príležitostné akcie. Každý rok realizujeme potlač tričiek pre tábory a letné akcie. Ak sa aj vám blíži nejaká akcia a radi by ste si urobili kolektívne tričká, napíšte nám! Radi Vám poradíme a pripravíme cenovú ponuku. Nižšie si môžete prezrieť malú ukážku. Vpravo vidíte potlač trička metódou sieťotlače, vpravo bol motív na tričko natlačený metódou digitálnej tlače.

Idete s kamarátmi na dovolenku alebo festival a chcete sa odlíšiť? Zaobstarajte si spoločné tričko! Tento trend je z roka na rok stále väčší a cenovo dostupnejší. Vlani sme napríklad realizovali potlač tričiek pre partiu na dovolenku alebo tiež pre skupinku, ktorá išla na Vizovické Trnkobraní.

Sítotisk sací komando sítotisk Trnkobraní Transfer cyklo výlet

Metódy potlače textilu

Sieťotlač

Sieťotlač je najstaršou a najpoužívanejšou metódou potlače reklamného textilu i pracovných odevov. Táto metóda vznikla v USA a do Európy sa dostala po druhej svetovej vojne. Do Českej republiky ju "doviezol" Tomáš Baťa. Sieťotlač, niekedy tiež nazývaná šablónová tlač je technika, ktorá sa používa nielen na potlač reklamného textilu, ale aj iných materiálov. DobryTextil.cz však tlačí iba na reklamný textil a pracovné odevy.

Pred potlačou je potrebné pripraviť šablónu (sito), cez ktorú sa bude pretláčať farba na textil. Aby bola potlač kvalitná, je nutné dodať kvalitné podklady motívu (ideálne vo vektoroch), viď. informácie v časti koľko ma bude potlač stáť. Pri potlači sieťotlačou sa na textil nanáša každá farba zvlášť. Ak máte v motíve napríklad 2 farby, je potrebné urobiť 2 prípravy. Grafiku si pripravíme na PC a pre každú farbu v motíve vznikne tzv. film. Ten slúži na prenesenie motívu, alebo jeho časti (ak je motív zložený z viacerých farieb) na šablónu. Šablóna je rám z kovu, dreva, alebo plastu na ktorý je napnutá špeciálna sieťovina. Prenos motívu z filmu na šablónu je riešený nasvietením. Na miestach krytých filmom zostane na svetlo citlivá vrstva nevytvrdnutá a miesta, ktoré boli vystavené svetlu stvrdnú. Potom sa tlačový motív vymyje vodou a po osušení je šablóna pripravená na uchytenie do stroja. Následne sa cez šablónu pretláča stierkou farba na textil. Na kvalitnejšie prekrytie je občas nutné opakované pretlačenie farby. Proces sa vykoná rovnakým spôsobom pre každú farbu. Akonáhle je textil potlačený, je vložený do tepelného tunela, kde dôjde k jeho vysušeniu a zafixovaniu na textil. Šablóna je po vymytí pripravená na ďalšie použitie.

Výhody sieťotlače

Výhodou sieťotlače je to, že farba je priamo nanesená na textil a je prakticky neodstrániteľná. Naše farby sú kvalitné a farebnosť motívu je výborná aj po niekoľkých desiatkach opraní. Pri potlači väčšieho množstva textilu stále rovnakým motívom sa možno dostať na výhodné ceny. Ďalšou výhodou je potlač motívu podľa presne definovaných farieb podľa Pantone.

Nevýhody sieťotlače

Vysoká cena pri menšom množstve. Prakticky sa neoplatí tlač na 1-5 ks z dôvodu náročnej prípravy pred tlačou. Ďalšou nevýhodou je potlač na rôzne druhy umelých materiálov (montérky, športové tričká atď.), kde nemusí dôjsť k 100% prekrytiu farbou.

Sítotisk aluman sítotisk skautský tábor sítotisk mup sítotisk 5 plus 2 sítotisk metro sítotisk na reflexní vesta fair credit

Transfer

Technológia využíva princíp sieťotlače. Netlačí sa však priamo na textil, ale na špeciálny transferový papier a následne sa motív pri vysokom tlaku a teplote (až 190 ° C) zažehlí na textil.

Výhody transferu

Výhodou transferu je možnosť aplikácie na viac druhov textilných materiálov pri zachovaní dokonalého krytia textilu motívom. Transfer je možné aplikovať aj na športové tričká. Aby sa motív pri väčšom namáhaní nepotrhal, pridávame do farby zmes na zvýšenie pružnosti motívu. Tu by sme radi upozornili, že motív sa na textile nestane naťahovacím, ale nebude taký náchylný na poškodenie. Ďalšia výhoda transferu spočíva v tom, že je možné tlačiť veľmi tenké kontúry, detaily loga a viacfarebné motívy aj na textil, ktorý nemá 100% kvalitný a vybrúsený povrch. Linky a iné detaily tak "neuhnú". Ďalšou výhodou je možnosť tlače podľa presne definovaných farieb Pantone.

Nevýhody transferu

Prakticky ide o rovnako náročnú prípravu pred tlačou ako pri sieťotlači a teda je táto technológia vhodná pre vyšší počet kusov. Pre niekoho môže byť transfer prekážkou v tom, že motív je na textil zažehlený. Ide o fóliu a motív tak nie je prirodzený, ako je tomu pri sieťotlači. Odporúčame pranie na max. 40 ° C, pranie naruby a motív nežehliť.

transfer praha UPC transfer transfer wrc transferový potisk na softshellové bundy transfer hc vsetín

Flex - rezaná grafika

Metóda flex, čiže rezaná grafika je technológia, ktorou sa tlačia jednoduché jednofarebné motívy. Motív sa najprv vyreže pomocou rezacieho plottera na vopred vybranú farbu fólie. Po vyrezaní sa odstráni prebytočná fólia a zostane iba motív. Takto pripravená fólia sa zažehlí pri vysokom tlaku a teplote na textil.

Výhody

Veľkou výhodou je nenáročná príprava tlače a vysoká odolnosť voči poškodeniu. Hodí sa napríklad na potlač pracovných odevov v menších počtoch, alebo sa touto metódou tlačia také motívy, ktoré sa na odeve často menia. Typickým príkladom je potlač tričiek, mikín, dresov a iného textilu menom, alebo číslom. Fólia má výborné krytie a možno ju aplikovať aj na hrubší textil, napr. fleecové mikiny, alebo montérky. Ďalšou veľkou výhodou je tlač zložitých farebných motívov.

Nevýhody

Tenká fólia, ktorá na hrubšom materiáli kopíruje povrch textilu. Je nutné dodržiavať pranie na 30 ° C, nepoužívať aviváž, prať naruby a motív nežehliť. Ďalšou nevýhodou je vysoká cena pri vyšších počtoch kusov.

Flex ZDRSEM.cz Flex Raccoon

Flock

Spôsob aplikácie flockovej fólie je obdobný ako pri flexovej fólii.

Výhody flocku

Flock tlačíme prevažne na pracovné odevy z dôvodu jeho vysokej odolnosti proti poškodeniu, vysokej trvanlivosti a stálofarebnosti. Ide tak trochu o 3D potlač, ale za 3D sa nepovažuje. Je to dané skôr fóliou, ktorá má na sebe akoby "chĺpky". Na dotyk pôsobí táto fólia ako zamat. Možno ju aplikovať na tričká, mikiny, čiapky aj montérky. Odporúčame pranie na max. 40 ° C, pranie naruby a motív nežehliť.

Nevýhody flocku

Podobné ako pri Flexe, čiže obmedzený výber farieb a vyššia cena pri väčších počtoch kusov. Farbu fólie si môžete vybrať z nášho vzorkovníka. Nie je možné tlačiť viacfarebné motívy.

Flock truhlářství Flock Rosa kamenolom

Digitálna potlač

Digitálna potlač je moderná technológia na potlač tričiek, kde motívy môžu byť zložité mnohofarebné obrázky. Tlačiareň na tričká si možno predstaviť ako klasickú domácu tlačiareň, ale vo väčšom prevedení, kde sa do tlače pošle motív a tlačiareň ho na tričko jednoducho natlačí.

Výhody digitálnej potlače

Výhodou digitálnej potlače je nenáročná príprava tlače a možnosť tlače zložitých farebných obrázkov a motívov už od menšieho množstva kusov. Touto metódou možno tlačiť aj farebné fotografie. Farba do textilu "vsiakne" a na dotyk pôsobí takmer akoby na textile žiadna potlač nebola.

Nevýhody digitálnej potlače

Farby nie sú 100% výrazné a potlač možno vykonávať iba na tričká zo 100% bavlny. Ďalšou nevýhodou je výrazne vyššia cena pri potlači na čierny textil a to z dôvodu nutnej penetrácie špeciálnym podkladovým náterom. Vyššia cena potlače všeobecne bez ohľadu na počet kusov. Ak požadujete tlač zložitého farebného motívu na textil z umelých vlákien (mikiny, montérky, bundy), odporúčame tlač rezanou grafikou (viď. vyššie).

Digitál Sapeli Digitál Medicafe Digitál Fleret

Digitálny transfer

Táto metóda sa líši od predchádzajúcej (klasickej digitálnej potlače) tým, že nedochádza k priamej aplikácii motívu na textil, ale najprv sa motív natlačí špeciálnou tlačiarňou na transferový papier. Akonáhle sa motív vytlačí, tak sa následne ďalším prenosom nanáša na rovnaký papier lepidlo. Tento prenos sa deje pri vysokom tlaku a teplote (až 190 ° C). Akonáhle je na motíve nanesené lepidlo, motív sa nažehlí na tričko. Zažehlenie sa vykonáva opäť pri vysokom tlaku a teplote.

Výhody digitálneho transferu

Vďaka jednoduchšej príprave pred tlačou je potlač tričiek možná už pri menšom množstve kusov. Tlačiť je možné aj zložité farebné obrázky a fotografie. Oproti predchádzajúcej technológii, digitálnej potlači, je možné tlačiť aj na iné ako bavlnené materiály (nemožno však tlačiť na montérky). Obrázok s touto potlačou vyzerá na tričku pekne farebne.

Nevýhody digitálneho transferu

Ide o zažehlenú fóliu, ktorá však nemá takú odolnosť ako potlač flex-rezaná grafika a flock. Neodporúčame na príležitosti, kde hrozí riziko častého namáhania textilu a poškodenia potlače silným a neprirodzeným natiahnutím (napr. šport, atď.). Nemožno prežehľovať a takto potlačené tričko by sa malo prať pri 30 ° C, žehliť naruby a motív nežehliť.

Digitální transfer Orli Digitální transfer Zentiva

Špeciálne potlače

3D sieťotlač

Chcete netradičný typ potlače, ktorý zaujme okolie? Vyskúšajte 3D sieťotlač. Technológia je takmer podobná klasickej sieťotlači s tým rozdielom, že po natlačení potlač vystúpi nad povrch trička a pôsobí nadýchane.

3D sítotisk

 

Reflexná potlač

Reflexná potlač je jednofarebná striebristo-šedá transferová fólia, ktorá má reflexné vlastnosti, ako klasické reflexné pásiky. Tento typ potlače je možné aplikovať na tričká, mikiny, bundy i reflexné a pracovné odevy. Aj keď má táto fólia takmer zhodné reflexné vlastnosti, nie je schválená normou EN 471 ako reflexný prvok!

Reflexní potisk ICOM reflexní potisk

 

Transferový flock

Kombinácia technológií transferu a flocku. Ide o špeciálny typ transferu, kedy možno tlačiť rovnaké motívy, ako klasickým transferom, ale povrch nie je hladký pretože má na sebe "chĺpky". Na dotyk potom pôsobí ako zamat.

 

Vyšívanie na textil

Vyšívanie na textil je obľúbené hlavne pre svoj luxusnejší vzhľad a vysokú kvalitu. Medzi naše časté zákazky patrí vyšívanie loga firmy, alebo hotela na uteráky a osušky, ktoré máme na sklade. Najčastejšie sa logo vyšíva do bordúry, alebo tesne nad ňu. Na DobryTextil.cz nájdete reklamné uteráky a osušky v mnohých farebných prevedeniach. Ďalšie zákazkové vyšívanie realizujeme na šiltovky, mikiny a pracovné odevy. Na šiltovku možno vyšívať iba na "telo" šiltovky. Výšivky realizujeme na čelnú a zadnú stranu šiltovky. Na šiltovky možno vyšívať motív s veľkosťou cca 10x5 cm, nemožno vyšívať na šilt. Výšivky realizujeme od 11 ks.

Nevýhodou výšivky je, že nemožno vyšívať zložité farebné motívy s prechodmi farieb a tenké linky. Aby bola výšivka ešte pekná, je potrebné zachovať minimálnu hrúbku linky 1 mm. Ďalším obmedzením je, že nemožno vyšívať na vrecko - došlo by k prešitiu vrecká a bolo by nepoužiteľné. Pri väčších motívoch (nad 15 cm) odporúčame skôr potlač.

Výšivka LG Výšivka Titan Výšivka Lamkra Výšivka trikolab Výšivka tedx 3D výšivka Výšivka Alupress Výšivka Hornets Hokej výšivka Výšivka Bosch

 

Potlač na uterák alebo osušku

Máte príliš zložitý farebný motív, ktorý sa nedá vyšiť a hľadáte spôsob, ako ho dostať na uterák alebo osušku? Potom vám ponúkame plnofarebnú sublimačnú tlač vo fotografickej kvalite do vopred natkanej 9 cm vysokej bordúry. Výhodou tejto aplikácie je, že možno kvalitne zachytiť aj malé detaily - čitateľný je aj 0,5 mm vysoký text. Takto potlačený obrázok možno prať bez obmedzenia a aj po niekoľkých desiatkach opraní je potlač stále pekne farebná. Neodporúčame používať savo a motív prežehľovať.

Tlačíme na uteráky 50x100 cm a osušky 70x140 cm. Uteráky sú vyrobené zo 100% bavlny, bordúra polyester. Farby: biela, tmavožltá, fuchsiová, svetlomodrá, kráľovská modrá, tmavomodrá, svetlozelená, tmavozelená, tmavošedá, čierna.

Ako správne zadať podklady na tlač sa dozviete tu.

Potisk na borduru

 

Ako sa starať o textil s potlačou

Textil s potlačou je vždy najlepšie prať v rukách. Samozrejme nie každému sa chce tráviť čas pri praní a jednoduchšie je tričko hodiť rovno do práčky. Ak už je tomu tak, skúste dodržiavať aspoň tieto základné pravidlá: perte naruby na max. 40 ° C, nežehlite motív a nevystavujte ho neprirodzenému namáhaniu, naťahovaniu a zabráňte poškodeniu ostrými predmetmi. Pri rezanej grafike nepoužívajte pri praní aviváž. Vždy však ošetrujte textil aj podľa pokynov výrobcu textilu, ktoré sú uvedené na štítku na odeve.


Overené našimi zákazníkmi

95% zákazníkov odporúča náš obchod.

→ Pozrieť hodnoteniena Heureka.sk
Ako sú recenzie zhromažďované?

Tovar zodpovedá popisu.

Overený zákazník, 23 .05. 2019
*****

Spokojenost

Overený zákazník, 22 .05. 2019
*****

Velký výběr zboží,přehledný web,dobré ceny,rychlost dodání.

Overený zákazník, 21 .05. 2019
*****