Vážení zákazníci, vzhľadom k zvýšenému počtu objednávok, môže dôjsť k oneskoreniu doručenia zásielky o 1 až 2 dni. Robíme všetko pre rýchle doručenie. Prosíme Vás o trpezlivosť a ďakujeme za pochopenie.
Zákaznícka podpora
+420 608 330 123
(Po-Pia, 7-15:30)
Potlač a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pia, 7-15:30)
Nakúpte ešte za 150.00 €
a dopravu máte zadarmo
0 0.00 €
s DPH

Poradňa 17. 12. 2020

Ako zabaliť darček

Ak ste si mysleli, že výber vianočných darčekov je ta najťažšia časť v predvianočnom čase, čaká vás ešte minimálne rovnako náročná úloha - ich zabalenie. S našimi jednoduchými typmi vám balenie darčekov pôjde od ruky, a ak vás to predtým nebavilo, môže sa to stať príjemným spestrením adventného času.


Nepodceňujte výber správnoho baliaceho materiálu a prinajmenšom využite všetko, čo doma máte, prípadne skočte do obchodu pre papier, stužky a ďalšie nutnosti.

Nájdite si rovné miesto (napríklad stôl či podlahu) kde sa Vám bude dobre baliť a pripravte si všetko potrebné zo zoznamu nižšie.

Ako zabaliť darček

Čo budete potrebovať:

 • baliaci papier
 • lepiaca páska
 • krabičky/krabice
 • stužky/povrázky
 • nožničky
 • dierovačka

Postup pri balení darčekov:

Pripravte si darčeky

Najskôr si darčeky rozdeľte podľa toho, komu ich chcete dať a dávajte pozor na to, aby sa nepomiešali. Aby napríklad babička nedostala trenírky a váš milovaný načúvatko :)
Nezabudnite odstrániť všetky cenovky, prípadne ich prepíšte čiernou fixou. Myslite však na to, že ak sa dotyčnému nebude vami vybraný darček páčiť a bude ho chcieť vrátiť, môže nastať problém.
Nachystajte si na darček krabičku ak ste ho takto kúpili alebo využite tú, ktorú máte doma z iného produktu. Ušetríte nielen životné prostredie, ale aj peniaze. Ak žiadnu krabičku nemáte, zabaľte darček samostatne, bez krabičky.

Balenie darčekov

 • Nastrihajte si malé útržky lepiacej pásky.
 • Rozprestrite si baliaci papier na rovnú plochu vnútornou časťou hore a do prostriedku položte darček v krabičke.
 • Papier by mal mať približne dvojnásobnú dĺžku než darček. Myslite však i na to, že darček musí byť zabalený z všetkých strán. Nechajte si, preto rezervu nielen na bokoch, ale i na hornom a dolnom okraji baliaceho papiera.
 • Akonáhle máte nachystanú vhodnú veľkosť baliaceho papiera, ustrihnite ho, darček obaľte z oboch strán a prelepte zostávajúci lem baliaceho papiera lepiacou páskou.
 • Na hornej strane preložte zostávajúcu kratšiu stranu baliaceho papiera smerom do vnútra tak, aby obopla oba rohy krabičky, čím vytvoríte ostrý špicatý koniec na oboch stranách. Oba tieto špicaté konce prehnite naproti sebe a pripevnite lepiacou páskou. Pokračujte rovnako aj na protiľahlom konci.  
 • Ak vám papier niekde presahuje, jednoducho ho odstrihnite.  
 • V prípade, že balíte darček nepravidelného tvaru, postupujte rovnako ako v prípade darčeka v krabičke, namiesto zabalenia rohov však baliaci papier zakončite opatrným zatočením oboch koncov, aby ste získali tzv. „cukrík“.

Pridajte stužku a venovanie

Keď už máte darček zabalený, je na čase pridať ozdobnú stužku. Darček položte tak, aby ste mali jeho spodnú časť navrchu. Nachystajte si stužku v dĺžke približne 5x dlhšiu než je krabička a omotajte ju zospodu smerom hore tak, aby boli obe strany stužky približne rovnako dlhé, prekrížte ich a pokračujte s omotaním druhej strany, až sa dostanete na hornú časť, ktorú máte dole. Potom krabičku otočte a zo stuhy vytvorte mašľu. Použiť môžete aj nožničky a stuhu s nimi z vnútornej strany natiahnuť, vznikne tak efektný zvlnený povrch. Ak nechcete viazať mašľu ani vlniť stuhu, prilepte na darček už zakúpenú mašličku či iný doplnok. V prípade vyššie zmieňovaného darčeka v tvare „cukríka“ stuhu pripevnite na oba zatočené konce.


Napíšte venovanie

Nakoniec je potrebné pridať menovku - buď meno napíšte priamo na darček alebo vytvorte jednoduchú visačku zo zbytkov baliaceho papiera. Visačku vytvoríte tak, že si z ostávajúceho baliaceho papiera vystrihnete požadovaný tvar (srdiečko, obdĺžnik a pod.), dierovačkou urobíte otvor a tým prevlečiete stužku z darčeka a ľahko zauzľujete.

Máte hotovo

Keď je váš prvý balíček hotový, zbytok darčekov by mal byť hračka. Inšpirujte sa našimi typmi a nebojte sa využiť vlastnú kreativitu, fantázii sa medze nekladú.

A nezabudnite - balenie darčekov si užívajte. Nie je totiž dôležitý perfektne zabalený darček, ale to, že urobí radosť obdarovanému.

Prezrite si naše tipy na darčeky pre mužov alebo pre ženy. A vieme si rady i s darčekom pre babičku.


Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi

Rubrika

PoradňaAutor článku
Monika Hloušková
Autor článku
Monika Hloušková

Do spoločnosti Dobrý textil som nastúpila už v roku 2017. Najskôr ako súčasť zákazníckej podpory a vybavovania objednávok. Postupne som sa ale stále viac začala venovať písaniu článkov na blog a správe produktov. Nakoniec som teda zákaznícku podporu opustila a teraz sa naplno venujem produktovému managementu a marketingu.Komentáre

Zatiaľ žiadne názory


Napísať komentár

Články, ktoré by vás mohli zaujímať 9

Darčeky pre babičku

Darčeky pre babičku

Slovné spojenie Black Friday už vďaka mnohým spoločnostiam prakticky zdomácnelo. Ak sa vám ale doteraz vyhýbalo, môžete…

Čítať viac

Kuchárske oblečenie

Kuchárske oblečenie

Potrebujete zohnať pre svojich zamestnancov nové kuchárske oblečenie? Alebo nastúpilo vaše dieťa na niektorý z gastro…

Čítať viac

Ako odstrániť škvrny od fixky

Ako odstrániť škvrny od fixky

Stačí chvíľka nepozornosti a škvrna od fixky je na svete. Obzvlášť deti rady nosia z hodín výtvarnej výchovy aj…

Čítať viac

Ako vyčistiť biele tenisky

Ako vyčistiť biele tenisky

Biele tenisky sú štýlové za každých okolností a naviac spestria váš botník. Všetci sme si ale vyskúšali, že ich žiarivá…

Čítať viac

Ako vyprať zatuchnuté prádlo

Ako vyprať zatuchnuté prádlo

Vaše čerstvo vyprané a čisté prádlo nevonia? Prečo je oblečenie z práčky cítiť zatuchlinou? Na vine môže byť hneď…

Čítať viac

Vyrobte si vlastné hravé tričko - ľahko a rýchlo

Vyrobte si vlastné hravé tričko - ľahko a rýchlo

Nudia vás už vaše staršie a obyčajné tričká? Radšej by ste mali v šatníku jedinečný a hravý kúsok? Máme pre vás…

Čítať viac

Oblečenie pre rybárov

Oblečenie pre rybárov

Chodiť na ryby môže byť výborným koníčkom, športom, zamestnaním alebo všetkým naraz. Chytanie rýb je, nielen v našich…

Čítať viac

Ako odstrániť škvrny od kečupu

Ako odstrániť škvrny od kečupu

Kečup je asi najznámejšou a najuniverzálnejšou omáčkou k mnohým jednám. Deti ho milujú snáď takmer so všetkým.…

Čítať viac

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci je súbor pravidiel, ktoré sa snažia predchádzať ohrozeniam a úrazom pri práci.…

Čítať viac