• +420 608 330 123 (zákaznícka podpora, 7-15:30)
  • +420 739 054 455 (potlač a výšivka)
  • obchod@dobrytextil.sk

Vážený zákazníci, internetový obchod DobrýTextil.sk zostáva stále v prevádzke. Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia a usilovne pracujeme na skorom doručení objednávok. Prepravné spoločnosti aktuálne doručujú s drobným oneskorením a obmedzujú výber dobierky v hotovosti, preto doporučujeme voliť radšej platbu kartou alebo prevodom. Všetkým našim zákazníkom ponúkame vrátenie tovaru do 30 dní od skončenia núdzového stavu. Nemusíte chodiť medzi ľudí a tovar nám môžete vrátiť až bude opäť čistý vzduch. Držte sa!

Kategória


Cena dopravy

Cena dopravy

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien?

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien? Slávite tento významný deň alebo ho máte spojený s minulým režimom? Ak vás zaujíma aká bola v skutočnosti história MDŽ, dozviete sa to tu.

  1. Prečo u nás nie je MDŽ populárne?
  2. História MDŽ
  3. Prečo 8. marec?

Prečo sa u nás MDŽ príliš neslaví?

Aj keď má u nás veľa ľudí MDŽ spojené hlavne s obligátnym červeným karafiátom, nebolo to tak vždy. Komunizmus tento deň využil a vďaka propagande ho doteraz mnohí neuznávajú, lebo ho spojujú práve s nie veľmi obľúbeným režimom. Skutočnosť a história Medzinárodného dňa žien je ale úplne iná a s komunizmom nemá vôbec nič spoločné.

História Medzinárodného dňa žien

Začiatky siahajú do predvojnovej doby, kedy sa ženy snažili zasadzovať sa o svoje volebné práva. Začali sa tak schádzať jeden deň v roku aby na túto problematiku upozornili mužov a aj širokú verejnosť. V roku 1908 sa potom v New Yorku zišlo a pochodovalo niekoľko tisíc šičiek, ktoré stávkovali za skrátenie pracovnej doby, zvýšenie platov a v neposlednom rade tiež za volebné, politické a hospodárske práva pre ženy. Od tej doby sa v USA slávil Národný deň žien vždy poslednú februárovú nedeľu. Do Európy tento významný deň dorazil o 2 roky neskôr, ale oficiálne sa slávil až v roku 1911, kedy sa európske ženy oficiálne stretli, aby bojovali za svoje volebné právo. V roku 1975 ho potom oficiálne uznáva aj Organizácia spojených národov ako medzinárodný deň solidarity žiena za rovnoprávnosť, spravodlivosť, mier a rozvoj.

Prečo 8. marec?

23. februára 1917 sa v Petrohrade konala veľká demonštrácia žien proti svetovej vojne. Tá potom viedla k abdikácii cára a oficiálnemu uznaniu volebného práva ženám. Toto dátum juliánskeho kalendára pripadá na 8. marec v kalendári gregoriánskom, preto bol sviatok oficiálne vyhlásený na tento deň.

Myslite na ženy

Pripomeňme si teda tento deň ako boj žien za rovnoprávnosť, lepšie pracovné podmienky a odstránenie diskriminácie, pretože ani dnes vo väčšine zemí nie sú ženy a muži rovnocenní.

Páni, vyjadrite ženám podporu a úctu. Nezáleží na tom, či im iba poprajete alebo dáte prednosť kytici, čokoláde či inému drobnému darčeku. Vyberte tie najlepšie darčeky pre ženy.

 

Deka s kožíškem Bavlněný šátek Cestovní kosmetická taštička Dámský župan Dárkový poukaz
Deka s kožúškom
Bavlnený šál Cestovná kozmetická taštička
Dámsky župan Nechajte ju si vybrať

 Overené našimi zákazníkmi

90% zákazníkov odporúča náš obchod.

→ Pozrieť hodnoteniena Heureka.sk
Ako sú recenzie zhromažďované?

vkusné a dobe strihovo riešené a bavlnené tričká, pohodlné .

Overený zákazník, 07 .04. 2020
*****

Kvalitní zboží, slušné ceny, rychlost dodání. Za mě spokojenost - už třetí nákup.

Overený zákazník, 06 .04. 2020
*****

kvalitny tovar, rychle dorucenie

Overený zákazník, 03 .04. 2020
*****