Ešte nie ste zaregistrovaným zákazníkom? Zaregistrujte sa a získajte e-book zadarmo, ktorý Vám poradí, ako si udržať oblečenie ako nové.
Zákaznícka podpora
+421 222 205 111
(Po-Pi, 7-15:30)
obchod@dobrytextil.sk
Potlač a výšivka
+421 222 205 100
(Po-Pi, 7-15:30)
potlac@dobrytextil.sk
Nakúpte ešte za 150.00 €
a dopravu máte zadarmo

Výšivky na textil


Vyšívanie patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby aplikácie motívu na textil. Výšivka vytvorí reprezentatívnejší vzhľad na odevu zamestnancov, alebo uterák s logom firmy môže výborne poslúžiť ako praktický darčekový predmet. Jej veľkou prednosťou je vysoká odolnosť pri častom praní. Najčastejšie vyšívame na šiltovky, polokošele, uteráky a osušky. Ďalej sú po tiež výšivky na trička, bundy, vesty či pracovné oblečenie.

Aplikovať sa dá klasická výšivka či 3D výšivka. Klasickou výšivkou je realizovaná väčšina zákazok a je vhodná pre aplikáciu na takmer všetky textilné materiály. Aplikácia 3D výšivky je náročnejšia a jej uskutočniteľnosť ovplyvňuje tvar, farebnosť a výsledná veľkosť motívu. Túto výšivku doporučujeme aplikovať skôr na pevnejší textilný podklad. Ideálne pre tento spôsob aplikácie sú napríklad šiltovky, kde sa táto výšivka robí na jej pevnú čelnú stranu a vytvára tak vizuálne zaujímavé oživenie motívu.

3D výšivka

Množstvo farieb v logu nemá na rozdiel od potlače vplyv na cenu. Nemusíte teda riešiť to, či má logo 1 farbu, alebo 5, cena je vždy rovnaká. Výber farby nití môžete nechať na nás, alebo si vybrať z našeho vzorníku. Vyberať môžete tiež z netradičných farieb s vysokou viditeľnosťou.

Výrazné barvy výšivky Nášivky na textil

Nášivky

Okrem priameho vyšívania na textil pre vás zaisťujeme tiež výrobu nášiviek a menoviek. Výšivka je aplikovaná na textilný podklad a je tak pripravená na neskoršie našitie na akýkoľvek iný textilný materiál. Rovnakým spôsobom môžeme vyrobiť nášivky na suchý zips.

Vyšívací program

Pred prvou realizáciou zákazky je potreba vytvoriť vyšívací program a tým naprogramovať spôsob a smer pohybu ihly a vytváranie jednotlivých stehov motívu. Vyšívací program sa chystá len raz pre každé logo. V prípade opakovaných zákazok sa vyšívací program pre rovnaké logo už nevytvára.

Vyšívací program Dobry Textil_výšivka

Niektoré nami realizované zákazky

Výšivka LG Výšivka na zakázku Výšivka Lamkra Výšivka trikolab Výšivka tedx Výšivka Alupress Výšivka Hornets Hokej výšivka Výšivka Bosch

Výhody výšivky

Výšivky dodávajú oblečeniu reprezentatívnejší vzhľad, majú dlhú životnosť a sú viac odolné pri praní. Cenu výšivky neovplyvňuje počet farieb, ale vypočítava sa z počtu stehov, resp. z jej veľkosti. Ďalšou výhodou je, že pri opakovanom vyšívaní rovnakého motívu už neplatíte za tvorbu vyšívacieho programu.

Nevýhody výšivky

Nevýhodou výšivky je, že sa nedajú vyšívať zložité farebné motívy s prechodmi farieb a tenké linky. Aby bola výšivka ešte pekná, je potreba zachovať minimálnu hrúbku linky 1 mm. U výšivky je výsledný efekt rovnako ovplyvnený štruktúrou a tvrdosťou materiálu. Jednoducho povedané, ihla si vždy nájde najmenšiu cestu odporu a vyšívané detaily môžu ľahko odskočiť. Ak logo obsahuje príliš drobné, niekoľkomilimetrové detaily, doporučujeme v niektorých prípadoch zvoliť radšej potlač.

Ďalším obmedzením je, že sa nedá vyšívať na vrecko. Často u nás zákazníci pýtajú výšivku na náprsné vrecko, alebo vrecko na náprsenke montérok. Realizácia výšivky na toto miesto síce možná je, ale dôjde v tomto prípade k prešitiu vrecka a to sa stane nepoužiteľné.

Vyšívanie sa nedoporučuje na niektoré príliš tenké a jemné materiály - nízkogramážové trička, páperové bundy, funkčný a vysoko elastický textil. U týchto materiálov hrozí ich poškodenie ihlou. S výberom vhodného oblečenia vám radi poradíme.

 

Otázky zodpovie a cenovú ponuku na mieru pripraví:
Katarína Kozáková (CZ, SK)
+420 739 054 455
potisk@dobrytextil.sk