Vážení zákazníci, Vianoce sa blížia a my Vám tak ako každý rok, predlžujeme možnosť vrátenia darčekov až do konca januára 2022.
Zákaznícka podpora
+420 608 330 123
(Po-Pia, 7-15:30)
Potlač a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pia, 7-15:30)
Nakúpte ešte za 150.00 €
a dopravu máte zadarmo
0 0.00 €
s DPH

Novinky 28. 2. 2019

Z chaty do haly alebo Ako rastie Dobrý Textil

Zaujíma vás, ako vznikol náš eshop od prvého predaného trička až po tisícky produktov v hale? Premýšľate niekedy, ako asi vypadá práca v eshope a odkiaľ váš tovar prišiel? Podívajte sa do zákulisia Dobrého Textilu a zistite ako spoločne fungujeme a vytvárame stále lepšiu a lepšiu firmu.


Prvé krôčky

Všetko začalo pred 8 rokmi keď sa dvaja mladí muži rozhodli rozbehnúť vlastné podnikanie. Úloha bola daná - predávať cez eshop trička s potlačou. Všetko sa darilo dobre, ale postupne sa ukázalo, že zákazníci by si priali kúpiť aj trička bez potlače. Zrodila sa tak prvá myšlienka rozšíriť sortiment tovaru a začať predávať kvalitné oblečenie za rozumné ceny aj bez potlače. Prvé kroky boli, ako to už býva, zložitejšie. Zásielky sa balili kdekoľvek, kde to v tú chvíľu bolo možné a na poštu sa jazdilo na bicykli. Keď už bolo zásielok viac, nastalo prvé sťahovanie a to do chaty. Priestor bol síce väčší, ale už behom dvoch rokov muselo dôjsť k ďalšiemu sťahovaniu, tentokrát do rodinného domu. Sem už prišli prví zamestnanci a obchod sa rozrástol. Rozrástol sa ale veľmi rýchlo. Pribúdalo objednávok, tovaru aj ľudí vo firme a bolo čím ďalej jasnejšie, že takto to ďalej nepôjde.

Príliš malý domček

Už od začiatku roku 2018 sme zápasili s nepríjemnou situáciou. Tešilo nás, že eshop rastie závratnou rýchlosťou a každý ďalší zákazník nám robil radosť. Týmto sme sa však dostali do menšieho priestorového problému. Po roku narážania do kolegov, okopávania si palcov a rúcaniu krabicových komínov sme sa rozhdli urobiť tomuto prietrž a presťahovali sme sa do nových veľkých priestorov starej výrobnej haly.

Z obývačky do haly

Sťahovanie z dvojposchodového domčeka s rozlohou cca 100m2 do haly, ktorá má asi 882m2 bolo náročné o to viac, že prebiehalo v hlavnej predvianočnej sezóne a iba behom jediného víkendu. Posledné mesiace roku 2018 sme tak strávili v úplne novom prostredí a pomaly sme sa začali prispôsobovať obrovskému priestoru. Spočiatku sme si museli poradiť s komunikačným problémom. V našom domčeku, kde sme sedeli všetci takpovediac „v obývačke“ stačilo na kohokoľvek iba huknúť a všetko bolo vyriešené. V hale, kde sú aj oddelené kancelárie už to tak jednoduché nebolo. Hlavne na začiatku sme sa museli pre každú informáciu pravidelne zdravo prebehnúť. Postupně sme sa ale zorganizovali a prechádzky obmedzili na potrebné minimum.

Rýchlo do práce

Okrem zvykania si na nové miesta a hľadania nových skladových pozíc tovaru, sme sa museli aj kvalifikovať. Aby sme dopravili tovar od dopravcu k baliacim pultom a od pultov k zákazníkom, musela sa dokonca z nás stať obsluha nákladného výťahu :). Pretože sa Vianoce rýchlo blížili a počet objednávok stále rástol, nemali sme moc času sa obzerať a museli sme sa strmhlavo vrhnúť do objednávania tovaru a hlavne do balenia.

Kam nás cesta povedie ďalej?

Teraz už sme naplno zabývaní a vybavovanie objednávok je pre nás značne jednoduchšie. Cesta k úspešnému podniku je ale vždy zložitá a hrboľatá a stojí za ňou nemalé úsilie. Verím, že nás čaká veľa ďalších noviniek a zlepšení tak, aby sme mohli urobiť radosť ešte viacerým ľuďom. Preto ďakujeme hlavne vám, zákazníkom, že svojou spokojnosťou pomáhate budovať stále väčší a lepší Dobrý Textil.

 

Tu pre vás máme video nášho vývoja. Mrknite, ako to u nás vypadá.


Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi

Rubrika

NovinkyAutor článku
Monika Bečková Hloušková


Komentáre

Zatiaľ žiadne názory


Napísať komentár

Články, ktoré by vás mohli zaujímať 9

6 farieb, ktoré tento rok budú vládnuť jeseni a zime

6 farieb, ktoré tento rok budú vládnuť jeseni a zime

Aké farby budú IN tento rok na jeseň a v zime? Budú v kurze skôr sýtejšie tóny alebo pastelové odtiene? Na čo sa máme…

Čítať viac

Bestsellery roku 2021

Bestsellery roku 2021

Zaujíma vás, aký je ten najžiadanejší tovar tohto roku? Pripravili sme pre vás zoznam toho najpredávanejšieho z nášho e…

Čítať viac

Kam zmizol Adler?

Kam zmizol Adler?

Čo sa stalo s Adlerom? Prečo je u neho názov Malfini? Hľadáte tovar svojho obľúbeného výrobcu Adler a nemôžete ho nájsť…

Čítať viac

Čo a prečo je Black Friday?

Čo a prečo je Black Friday?

Slovné spojenie Black Friday už vďaka mnohým spoločnostiam zdomácnelo. Ak sa vám, ale zatiaľ vyhýbalo, môžete zistiť,…

Čítať viac

Ako vzniklo tričko

Ako vzniklo tričko

Klasické tričko je súčasťou šatníka každého z nás. Je pohodlné, príjemné, praktické a dokáže byť elegantné. Jeho…

Čítať viac

Ako vznikol suchý zips

Ako vznikol suchý zips

Suchý zips je nedielnou súčasťou nielen módneho priemyslu. Väčšina sveta ho pozná pod názvom Velcro. Vedeli ste ale, že…

Čítať viac

Ponúkame ekologické balenie

Ponúkame ekologické balenie

Do našej ponuky rozšírených služieb sme novo zaradili aj možnosť prikúpiť si ekologické balenie objednávky.

Čítať viac

Ako sa pripraviť na jar

Ako sa pripraviť na jar

Jar už je tu! Čaká nás príjemnejšie počasie, lúky budú posiate kvetinami, slniečko nás zohreje a dni budú zasa o niečo…

Čítať viac

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien?

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien?

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien? Slávite tento významný deň alebo ho máte spojený s minulým režimom? Ak vás…

Čítať viac