Vážení zákazníci, Vianoce sa blížia a my Vám tak ako každý rok, predlžujeme možnosť vrátenia darčekov až do konca januára 2022.
Zákaznícka podpora
+420 608 330 123
(Po-Pia, 7-15:30)
Potlač a výšivka
+420 739 054 455
(Po-Pia, 7-15:30)
Nakúpte ešte za 150.00 €
a dopravu máte zadarmo
0 0.00 €
s DPH

Novinky 10. 5. 2017

Uterákový deň

Uterákový deň sa slaví každý rok 25. mája. Ide o vyjádrenie úcty spisovateľovi Douglasu Adamsovi od jeho verných fanúšikov. Po prvýkrát prebehol 2 týždne po Adamsovej náhlej smrti v roku 2001 a od tej doby sa koná každý rok po celom svete.

 


Čo je to uterákový deň a ako sa slaví?

Kdo je Douglas Adams?

Čo je to Stopárov sprievodca po Galaxii?

Prečo uterák?

golfový ručník golfový ručník zelený

UTERÁKOVÝ DEŇ

Už ste počuli o uterákovom dni? Nie?

DON'T PANIC - NEPODLIEHAJTE PANIKE“ Douglas Adams

Čítajte ďalej a možno zistíte, že o veľa prichádzate.

 

 

Čo je to uterákový deň?

Ide o veľmi neformálny sviatok, ktorý oslavuje dielo spisovateľa Douglase Adamse - Stopárov sprievodca po Galaxii.

Čo se tento deň deje?

Po celom svete sa v tento deň pohybujú ľudia, ktorí všade so sebou nosia uterák a pokiaľ je to možné - viditeľne. O nápadnosť uterákov tu ide predovšetkým a to z dôvodu, aby sa stal hlavnou témou rozhovoru. Tým sa dajú zaujímavo a nenásilným spôsobom presvedčiť tí, ktorí ešte Stopárovho sprievodcu Galaxiou nečítali, aby tak urobili.

Kdo je Douglas Adams?

Douglas Adams (11.3.1952 – 11.5.2001) bol anglický spisovateľ, ktorý sa preslávil svojou sériou Stopárov sprievodca po Galaxii. Bol veľkým obdivovateľom moderných technológii, milovníkom áut, "radikálnym ateistom", ale tiež environmentálnym aktivistom, ktorý sa podieľal na záchrane ohrozených druhov zvierat.

Stopárov sprievodca po Galaxii

Pôvodne rozhlasová hra je satirické sci-fi, ktoré sa stalo v mnohých ohľadoch kultovným. Séria je päťdielna a vôbec po prvýkrát bola uvedená rádiom BBC 4. Následovalo spracovanie do komiksu, divadelného predstavenia, televízneho seriálu, počítačovej hry i celovečerného filmu.

Skladá se z týchto 5 dielov:

  • Stopárov sprievodca Galaxiou 1.
  • Stopárov sprievodca Galaxiou 2. - Reštaurácia na konci vesmíru
  • Stopárov sprievodca Galaxiou 3. - Život, vesmír a všetko
  • Stopárov sprievodca Galaxiou 4. - Zbohom a ďakujeme za ryby
  • Stopárov sprievodca Galaxiou 5. - Zväčša neškodná

O čom to je?

Dej rozpráva príbeh Arthura Denta, ktorého dom sa má búrať, aby urobil miesto novej diaľnici. To isté sa deje o dva svetelné roky ďalej, ale tentokrát ide o demolíciu planéty Zem kvôli vybudovaniu novej expresnej vermírnej diaľnice. Muž sa postaví pred demoličnú čatu, ktorá chce zbúrať jeho dom, ale jeho priateľ, Ford Prefect, ho utíši a odtiahne do miestnej krčmy. Tam mu povie,že so Zemou je nadobro koniec a zachráni ho. To dokáže vďaka tomu, že sám je maskovaný mimozemšťan z planéty blízko Betelgeuze. Zem je následne zdemolovaná Vogónmi.

Kniha zároveň odpovedá na základnú otázku života, vesmíru a vôbec. Odpoveď vypočítal najväčší počítač všetkých dôb a je ... (dozviete sa v knihe). Bohužial, nikto nepozná základnú otázku. Tá je ovšem veľmi dôležitá pre myši, ktoré postavia ešte väčší počítač než predchádzajúci - planétu Zem. Súčasne sledujú priebeh riešenia otázky tým, že sú tiež na Zemi a nechajú ľudí robiť na sebe pokusy.

Arthur Dent zažíva neobyčajné dobrodružstvá a nakoniec sa dostáva ku staviteľom planét, kde sa už buduje záložná planéta Zem. Je vlastne iba logické, že sa myši snažia získať jeho mozog ako jediného pozemšťana, ktorý bol na Zemi až do jej úplného konca, pretože v ňom je zakódovaná základná otázka.

Prečo akurát uterák?

Uterák je totiž podľa Stopárovho sprievodcu po Galaxii tou najpotrebnejšou vecou, ktorú pri sebe každý medzihviezdny stopár môže mať.

Ručníky„Pokiaľ  ide o uteráky, Stopárov sprievodca po Galaxii o nich hovorí hneď niekoľko vecí. Uterák je skutočne kolosálne užitočná súčasť výbavy hviezdneho stopára. Predovšetkým má značnú praktickú cenu - môžete sa napríklad do neho zabaliť aby vám nebola zima keď poskakujete naprieč chladnými mesiacmi Jaglan Beta. Môžete na ňom ležať na žiarivých, mramorovým pieskom vystlaných plážiach Santraginu V a vdychovať opojné výpary z jeho morí. Môžete na ňom spať pod hviezdami, ktoré tak rudo žiaria na planéte púští, Kakrafúne. Môžete ho použiť ako plachtu, až budete plávať na maličkej plti po prúde drsnej rieky Moth, môžete ho namočiť na boj z blízka, alebo si ním zahaliť hlavu, aby ste necítili jedovaté pachy žravej obludy Blátotlačky z Traalu a nestretli sa s jej pohľadom (je to nepredstaviteľne tupé zviera, myslí si, že keď ju nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá ako tágo, ale značne žravá). Keď ste v úzkych, môžete s ním signalizovať o pomoc. No a samozrejme sa s ním tiež môžete utrieť ak vám po tom všetkom pripadá ešte dosť čistý." (Adam Douglas, Stopárov sprievodca po Galaxii, vydavateľstvo Slovart, ISBN: 8071459038).

 

Už máte svoj uterák?

Či už ste tiež fanúšikom týchto úžasných kníh alebo nie, určite si musíte kúpiť svoj jedinečný uterák, ktorý Vám zaručí, že Vás v priebehu cestovania nekonečným vesmírom nikdy nič nezaskočí. Môžete si vybrať uteráky, ale aj väčšie osušky v rôznych farbách a materiáloch. Hlavne nech sú nápadné!

Rychleschnoucí ručník FAST-DRY Ručník Bamboo Towel Ručník Terry Towel Ručník bez bordury Terry Towel Sportovní ručník MB43
Rýchloschnúci uterák FAST-DRY Uterák Bamboo Towel Uterák Terry Towel Uterák bez bordúry Terry Towel Športový uterák

 

Všetko bolo, ako malo byť. Všetko bolo pripravené. Vedel, kde má uterák.“ Douglas Adams


Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi

Rubrika

NovinkyAutor článku
Monika Bečková Hloušková


Komentáre

Zatiaľ žiadne názory


Napísať komentár

Články, ktoré by vás mohli zaujímať 9

6 farieb, ktoré tento rok budú vládnuť jeseni a zime

6 farieb, ktoré tento rok budú vládnuť jeseni a zime

Aké farby budú IN tento rok na jeseň a v zime? Budú v kurze skôr sýtejšie tóny alebo pastelové odtiene? Na čo sa máme…

Čítať viac

Bestsellery roku 2021

Bestsellery roku 2021

Zaujíma vás, aký je ten najžiadanejší tovar tohto roku? Pripravili sme pre vás zoznam toho najpredávanejšieho z nášho e…

Čítať viac

Kam zmizol Adler?

Kam zmizol Adler?

Čo sa stalo s Adlerom? Prečo je u neho názov Malfini? Hľadáte tovar svojho obľúbeného výrobcu Adler a nemôžete ho nájsť…

Čítať viac

Čo a prečo je Black Friday?

Čo a prečo je Black Friday?

Slovné spojenie Black Friday už vďaka mnohým spoločnostiam zdomácnelo. Ak sa vám, ale zatiaľ vyhýbalo, môžete zistiť,…

Čítať viac

Ako vzniklo tričko

Ako vzniklo tričko

Klasické tričko je súčasťou šatníka každého z nás. Je pohodlné, príjemné, praktické a dokáže byť elegantné. Jeho…

Čítať viac

Ako vznikol suchý zips

Ako vznikol suchý zips

Suchý zips je nedielnou súčasťou nielen módneho priemyslu. Väčšina sveta ho pozná pod názvom Velcro. Vedeli ste ale, že…

Čítať viac

Ponúkame ekologické balenie

Ponúkame ekologické balenie

Do našej ponuky rozšírených služieb sme novo zaradili aj možnosť prikúpiť si ekologické balenie objednávky.

Čítať viac

Ako sa pripraviť na jar

Ako sa pripraviť na jar

Jar už je tu! Čaká nás príjemnejšie počasie, lúky budú posiate kvetinami, slniečko nás zohreje a dni budú zasa o niečo…

Čítať viac

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien?

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien?

Viete prečo sa slaví Medzinárodný deň žien? Slávite tento významný deň alebo ho máte spojený s minulým režimom? Ak vás…

Čítať viac